Havalandırma Sistemleri nedir ?

Havalandırma Sistemleri nedir ?

Kapalı ortamlarım hava sirkülasyonunu sağlamak amacıyla kurulan hava aktarma deşarj ya da şarj etme sistemlerine verilen ortak addır. Bu başlık altında bölümlere ayrılan havalandırma sistemleri çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Havalandırma  mekanik tesisat altında insan sağlığıyla birebir ilgilidir. Makinaların soğutması ısınması kirli dumanın atılması egzost sistemleri ile yapılır. Yerinde yapılan keşifler ya da işleve yönelik geliştirilen havalandırma projesi uygun hesaplamalar sonucunda ancak sizi ileriye götürebilir. Hesapsız yapılan her iş zarar verici olacaktır. Yeterli hava debisi olmak zorundadır.

Az veya çok hava kesinlikle havalandırma işi için çok riskli bir konudur.Fazla hava basıncı yükseltecektir.Az hava ise  kirli havanın tahliyesi zorlaşacağı için kötü bir ortam meydana getirecektir.Muhakkak ki her iş ölçülü olmak zorundadır. Havalandırma kanalları genellikle galvanizli olur. Lakin Oksitlenme durumlarında krom malzeme kullanılır. Asitli bir ortamda ise alüminyum ya da plastik kanallar kullanılır. Özel fitings malzemeler ile birleştirilen bu kanallar salyangoz fan ya da hücreli havalandırma fanlar ile tahliye edilir.Havalandırma ile ilgili her türlü soru ve bilgilendirme için FON KLİMA HAVALANDIRMA’yı arayınız.

Fon klima olarak sizlere hizmet vermek için buradayız, Havalandırma Sistemleri nedir ? ile ilgili daha fazla bilgi almak ve bizimle iletişim kurmak için aşağıdaki hızlı iletişim butonuna tıklayabilirsiniz. HIZLI İLETİŞİM BİLGİLERİ