Esmatik

Esmatik
Birçok yerde gördüğümüz ancak ne işe yaradığını bilmediğimiz havalandırma sistemlerinden biri de esmatiktir. Peki esmatik nedir ve esmatikin kullanım alanları nelerdir?  Tamamen rüzgar gücüne dayalı olarak çalışan ve herhangi bir ekstra enerji kaynağına ihtiyaç duymayan esmatikler, ileri teknoloji bir ürün olarak tanımlanmaktadır. Esmatiklerin en büyük özelliklerinden biri, hava ne yönden gelirse gelsin, aynı yöne dönmekte ve bu sayede kirli havayı merkez kaç kuvvetine dayanarak dışarı atmaktadır. Öte yandan duman yoğunluğunun fazla olması gibi durumlarda da esmatik kullanılmaktadır. Merkezi kalorifer sistemlerinin olduğu yerlerde ve kat kaloriferli bacalar gibi yerlerde kullanıldığı zaman, sisteme %8 ila %12 arasında bir yakıt tasarrufu sağlayan esmatikler, brülörlerin daha çok fayda vermesine ve ömrünün daha çok artmasına olanak tanımaktadır. Bu nedenle esmatiklerin, harika bir buluş olduğunu söylemek mümkündür. Ortak baca sistemine sahip olan yerleşim alanlarında, koku, is ve dumanı çok çabuk dış ortama atarak, bu sayede zehirlenmelerin önüne geçmektedir. Esmatik kullanım alanları konusunda birçok bölge bulunmaktadır ve bu bölgeler ise şu şekildedir: 
 
Esmatik Kullanım Alanları
 
1. Tüpgaz, doğalgaz, kömür, fueloil gibi yakıtlarla çalışmakta olan ısıtma sistemleri,
2. Şömine ve barbekülerde,
3. Mutfak, banyo ve tuvalet bacalarında,
4. Apartman aydınlatma boşluklarında,
5. İki veya üç katlı evlerin, çatı boşluklarının havalandırılmasında, 
6. Otellerde veya yazlık gibi yerlerde, rutubetin önlenmesinde,
7. Hayvancılık yapılan her türlü alanda,
8. Kimyasal maddelerin kullanıldığı alanlarda,
9. Gıda sektöründe,
10. Depolama ve benzeri sektörlerde,
 
esmatik kullanımının yaygın olduğunu görebilmek mümkündür. Esmatiklerin bir diğer adıyla, döner baca sistemleri olarak da adlandırıldığını görebilirsiniz. Siz de esmatik ihtiyaçlarınıza karşın firmamızdan yardım alabilirsiniz. Firmamız bünyesinde hizmet sunmakta olan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir ve detaylı bir rapor talep edebilirsiniz. Tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacak ve rapor çıkartılacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. 
 
Fon klima olarak sizlere hizmet vermek için buradayız, Esmatik ile ilgili daha fazla bilgi almak ve bizimle iletişim kurmak için aşağıdaki hızlı iletişim butonuna tıklayabilirsiniz. HIZLI İLETİŞİM BİLGİLERİ