Havalandırma

Havalandırma

Havalandırma Sistemlerinin Özellikleri ve Kullanım Alanları

 

Birçok farklı alanda aktif olarak kullanılan havalandırma sistemleri teknoloji desteklidir. Kullanılma amaçları bulunulan mekanı randımanlı bir şekilde havalandırmak ve uygun çalışma koşulları oluşturmaktadır.

 

 Havalandırma Sistemlerinin Kullanım Alanları

 

 Endüstriyel ortamlarda kullanılan havalandırma sistemleri birçok farklı sektör için uygundur. Genel olarak kapalı mekanlarda kullanılmaktadır. Ancak bazı özel durumlarda yarı kapalı mekanlarda da yardımcı öge olarak değerlendirilebilir. Birçok fabrikada ihtiyaca ve talebe göre kullanıma açıktır. Diğer kullanım alanlarında kimyasal üretim merkezleri yer alıyor.

 

 En minimal versiyonları aspiratör olarak kendini gösteriyor. Hem evlerde hem de endüstriyel mutfaklara uygun çeşitli ebatlarda aspiratörler mevcuttur. Üretim alanlarında ise çok daha donanımlı ve teknoloji destekli havalandırma mekanizmaları kullanılmaktadır.

 

 Değerlendirildiği diğer sektörler otomotiv ve ağır sanayilerdir. Aynı zamanda mermer üretimi gerçekleştirilen fabrikalarda da kullanılmaya başlanmıştır. Mekanlarına uygun havalandırma sistemleri isteyenler siparişlerini bu yönde verebilir.

 

 Havalandırma Sistemlerinin Kullanıldığı Diğer Alanlar

 

 Havalandırma, her kapalı mekan için bir ihtiyaç teşkil etmektedir. Bu nedenle birçok farklı alan için özel üretim olan mekanizmalara sahiptir. Kalabalık içeren mekanlarda da mekan temizliğini ve ferahlığını sağlamak amacında kullanılabilir. Bunlara örnek olarak, eczaneler, lokantalar ve plazalar sayılabilir. Ev tipi havalandırmalar olduğu gibi ofis tipi havalandırmalar da uygun fiyatları ile birlikte sipariş edilebilir. Yarı otomatik ve tam otomatik versiyonları bulunmaktadır.

 

 Havalandırma Sisteminin Genel Özellikleri

 

 Bu sistemler özel filtrelere sahiptir. Filtre sayısı çoğaldıkça donanımı artan modelleri de mevcuttur. Temel çalışma prensini içeride biriken kirli havayı absorbe edip temiz havaya çevirmektedir. İçeriye sürekli temiz hava üfleyen bu sistemler, bulunulan mekanın çok daha fresh olmasını sağlar.

 

 Yeni çıkan modellerinde toz toplama özelliği de bulunmaktadır. Ortamdaki toz miktarını en aşağı seviyeye çeken özel sistemlere sahiptir. İnsan ve çevre sağlığı açısından kullanılması tavsiye edilmektedir. Birçok farklı rahatsızlığa yol açan zehirli gazların rafine edilmesi için de kullanılmaktadır.

 

 Bu sistemlerin garanti süreleri 2 yıl ile 5 yıl arasında değişim göstermektedir. Herhangi bir arızada kısa sürede onarımları gerçekleştirilir. Her birinin yedek parçaları rahatlıkla bulunabilir. Montaj işlemleri de ücrete dahil olup satın alınan yer tarafından gerçekleştirilir.

 

Fon klima olarak sizlere hizmet vermek için buradayız, Havalandırma ile ilgili daha fazla bilgi almak ve bizimle iletişim kurmak için aşağıdaki hızlı iletişim butonuna tıklayabilirsiniz. HIZLI İLETİŞİM BİLGİLERİ