Elektrostatik Filtre

Elektrostatik Filtre
Genel olarak baca gazındaki küllerin, elektrik alanından faydalanılması sayesinde tutulmasına yardımcı olan ve kül tutucular olarak da bilinen ürünlere elektrostatik filtre adı verilmektedir. Gazların içerisinde bulunan uçucu küller, hem atmosfere hem de çevreye zarar vermemesi adına, bu filtrelerin kullanılması son derece sağlıklı ve de efektif olmaktadır. Hava ısıtıcıları ile cebri çekme fanları arasında bulunan bu filtreler, bu sayede uçucu küllerin, gaz kanallarını ya da fan kanallarını olumsuz yönde etkilemesinin de önüne geçmektedir. Aslında katı madde içermekte olan gazların, açığa çıkardıkları elektrik alanı içerisinden geçirilerek, negatif yükle yüklenmiş olan maddelerin, pozitif toplama elektrotlarında toplanarak, gazlardan ayrılması mantığı ile çalışmaktadırlar. "Elektrostatik filtreler nasıl çalışır?" sorusunun cevabı da bu şekilde karşımıza çıkmaktadır. 
 
Elektrostatik Filtre Çeşitleri
 
Elektrostatik filtrelerin üretimi konusunda genel olarak hangi amaca hizmet etiğine bakılmakta ve nihai olarak hedeflediği amaca uygun şekilde üretilmektedir. Yani elektrostatik filtre çeşitleri, genel olarak hangi amaç için kullanılıyorsa, o amaca uygun bir şekilde üretilmekte ve karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak 3 çeşitte bulunan elektrostatik filtreler, havalandırma ve klimalar için gerekli olarak statik filtreler, endüstriyel kebap, bor yağı dumanı ve asit buharı için yüksek amperli filtre, katı yakıt dumanı için gerekli olan elektrostatik filtre olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de eğer elektrostatik filtreleri hakkında bilgi almak istiyorsanız, firmamızla iletişime geçerek, amacınıza en uygun olan elektrostatik filtreyi kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Firmamız bünyesinde talep ettiğiniz ürün çeşidine göre hizmet vermekte olan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir ve detaylı bir rapor talep edebilirsiniz. Tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacak ve rapor çıkartılacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. 
 
Fon klima olarak sizlere hizmet vermek için buradayız, Elektrostatik Filtre ile ilgili daha fazla bilgi almak ve bizimle iletişim kurmak için aşağıdaki hızlı iletişim butonuna tıklayabilirsiniz. HIZLI İLETİŞİM BİLGİLERİ