Yuvarlak Hava Kanalı

Yuvarlak Hava Kanalı
Yuvarlak hava kanalları, diğer adıyla spiral hava kanalı, asma tavan ve yüksek tavan uygulaması yapılmayan alçak tavanlı alanlarda kullanılmakta olan hava kanalı sistemine verilen isimdir. Bu hava kanalları diğer prizmatik kenarlı olan hava kanallarına göre daha az basınç kaybına uğrar.
 
Spiral hava kanalları; rulo biçimine sahip olan paslanmaz ya da galvanizli saçtan, dairesel kenetleme sistemini barındıran otomatik yuvarlak kanal makinelerinde üretilir. Klasik olarak kullanılan hava kanallarında oluşan kaçakların sebep olduğu yüksek miktardaki enerji kayıpları, yuvarlak hava kanallarında gerçekleştirilen sızdırmazlık sayesinde; basıç ve yüksek hızlarda dahi asgari anlamda ölçülere, çok düşük seviyelere indirilmiştir.
 
Spiral hava kanalları; estetik dış görüntüsü ve çağdaş yapısı nedeniyle birçok dekorasyon uygulamasında ve modern tasarımlara uyum sağlamaktadır.
 
Yuvarlak Hava Kanalı Fiyatları
 
Yuvarlak hava kanalı fiyatları çeşitli özelliklerine ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Buna göre firmadan firmaya ve kaliteden kaliteye yuvarlak hava kanalı fiyatları üzerinde birçok değişik fiyat görmeniz mümkündür. Yuvarlak hava kanalları ayrıca birkaç değişik boya ve renk seçenekleri üzerinden montaj yapıldığı ortama uyum sağlayarak yer aldığı ortamın estetiğine de zarar vermez.  Renklerin birbirine göre uyumlu olması ile güzel bir estetik de kazandırır.
 
Estetik tasarıma sahip askı sistemi ve kelepçe ile tavan montajı yapılmasından dolayı yuvarlak havalandırma kanalları üstünde yarım ay biçiminde hava dağıtma elemanlarını kullanmaktadır. Tüm bu estetikliğinden işlevselliğine kadar birçok kısımda göze çarpan yuvarlak hava kanallarındaki fiyat değişikliklerini görmek mümkündür. Daha kaliteli ve sağlam yapıya sahip olan ürünlerdeki fiyatların daha fazla olduğu da görülmektedir.
 
Spiro hava kanalları ayrıca soğutma ve ısıtma sistemlerinde de aktif olarak kullanılmaktadır. İç yüzeyleri 13 ve 6,9 mm kalınlığında olacak şekilde üretilen havalandırma kanallarında kauçuk köpüğü kullanılarak izolasyon işlemi yapılır. Boyutları 120 ila 1250 milimetre arasında değişiklik gösterir. İçerisinde yer alan galvaniz saç kalınlıkları ise 0,6 milimetre ile 1,2 milimetre arasında değişiklik göstermektedir.
 
Yuvarlak Hava Kanallarının Teknik Özellikleri
 
Yuvarlak hava kanallarında birçok teknik özellik bulunmaktadır. Birçok alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz yuvarlak hava kanallarında şu gibi teknik özellikleri görmeniz mümkündür:
 
Özel kenet sistemi üzerinden yüksek mukavemet,
 
+3000 Pa basınç değerine kadar güvenli biçimde kullanım,
 
100 ile 1250 mm çap arasında geniş ürün yelpaze özelliği,
 
-30 ile +10* dereceye kadar sıcaklık dayanımı,
 
Paslanmaz çelik ve galvaniz özelliği,
 
EPDM conta kullanım sayesinde en iyi biçimde hava sızdırmazlığı,
 
Otomatik makinelerde hassas toleransa sahip birçok ürün,
 
Kolay ve hızlı montaj özelliği
 
Bu gibi teknik özelliklere sahip yuvarlak havalı kanallar yüksek tavan olmayan yerlerde kullanılmaktadır. Özellikle tavanı alçak olan yerlerde daha çok kullanım gösteren yuvarlak havalı kanallara sizler de sahip olarak çeşitli özelliklerden yararlanabilirsiniz. 
 
Yuvarlak hava kanalları dirsek makinesi yardımı ile işçilik özelinde %80 oranında avantaj sağlamaktadır. Buna göre daha kaliteli üretim gerçekleşmektedir. Daha çok dekoratif özellikler ön plana çıkarılarak yüksek basınçlı sistemlerde tercih edilmektedir. Siz de nerede hangi amaçlar ile kullanacağınızı belirleyerek yuvarlak havalandırma sistemlerini tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem işleriniz daha iyi görülür hem de çeşitli avantajlardan da yararlanarak işçilik kalitesi de artar.
 
Fon klima olarak sizlere hizmet vermek için buradayız, Yuvarlak Hava Kanalı ile ilgili daha fazla bilgi almak ve bizimle iletişim kurmak için aşağıdaki hızlı iletişim butonuna tıklayabilirsiniz. HIZLI İLETİŞİM BİLGİLERİ