Aksiyal Fan

Aksiyal Fan
Çeşitli sistemler içerisinde bulunan, hem sıcak hem de soğuk hava sirkülasyonu sağlayan fanlara aksiyal fan denir.  Bu fanların tercih edilmesinde ki en önemli sebep, diğer fan türlerine göre biraz daha ekonomik olmalarıdır. Aksiyal fan üretimi sırasında, sıradan ya da ilkel yöntemler değil de, daha çok son teknolojiden faydalanılmaktadır. Ürünün seçilmesi konusunda genel olarak birtakım detaylara bakılmaktadır. Düşük ses, eşanjör, yüksek verimlilik, düşük montaj derinliği ve iyi bir hava akışı sağlaması, bu ürünün en çok tercih edilme sebeplerinden biridir. Aksiyal fan fiyatları genel olarak markasına ve yapısına göre değişim gösterebilmektedir. Aksiyal fan sistemlerinde hava, basınç farkı kullanılarak oluşturulmaktadır ve havanın hareketi eksenel yönde seyretmektedir. 
 
Aksiyal Fan Nerelerde Kullanılır?
 
Günümüzde birçok aksiyal fan çeşidi bulunmaktadır ve bu çeşitler genel olarak; kanal tipi aksiyal fan, pervane kanatlı, kılavuzlu ve silindir kanatlı aksiyal fan olarak bilinmektedir. Tüm bu fanların farklı kullanım alanları olurken, genel olarak aynı amaca hizmet ettiğini söyleyebiliriz. Özellikle duman ve egzoz gazının yoğun olduğu bölgelerde aksiyal fan kullanımının fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte tozlu bölgelerde, soğutma kulelerinde, asitli ortamlarda, yanıcı ve patlayıcı özelliğe sahip olan gazların yoğun olduğu tesis ve benzeri yerlerde, aksiyal fan kullanımının olduğu görülmektedir. Öte yandan uzun tünellerde de, havalandırma ihtiyacının giderilmesi adına bu sistemin kullanıldığı görülmektedir. Ülkemizde aksiyal fanın temin edildiği çeşitli aksiyal fan markaları bulunmaktadır. Fakat aksiyal fan markası seçiminde son derece dikkatli ve seçici davranmak tüketicinin kendi yararına olacaktır.  Tüm aksiyal fan ihtiyaçlarınıza karşın, firmamızın sizlere bireysel olarak yardımcı olduğunu söylemek isteriz. Müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir ve detaylı bir rapor talep edebilirsiniz.
 
Fon klima olarak sizlere hizmet vermek için buradayız, Aksiyal Fan ile ilgili daha fazla bilgi almak ve bizimle iletişim kurmak için aşağıdaki hızlı iletişim butonuna tıklayabilirsiniz. HIZLI İLETİŞİM BİLGİLERİ