Filtreler

Filtreler
Hava akışının olduğu her türlü yerde ya da ısıtma sistemlerinin olduğu her türlü sistemde, filtreler büyük bir önem taşımaktadır. Cihazların, sistemlerin ve dış ortamın, başarılı bir şekilde korunması konusunda filtrelerin önemi büyüktür. Baca sistemleri, havalandırma sistemleri ve benzeri birçok sistem de, yine filtre bulundurmakta olan sistemlerdir. Bu sistemlerin filtreleri farklılık gösterebilmekte ve haliyle filtre çeşitleri birbirinden ayrılabilmektedir. Torba filtreler ve compact torba filtreler, bu konuda en çok kullanılan ve en çok tercih edilen filtreler olarak bilinmektedir. Peki torba filtre nedir?
 
Torba Filtre
 
10 ila 40 cm çapında ve 5 ila 10 metre boyunda silindir şekline sahip olan torba filtreler, dikey ve paralel bir şekilde torba odalarına yerleştirilmektedir. Ters akımlı havayla veya mekanik havayla düzenli olarak temizlenen filtreler, bulunduğu sisteme de son derece büyük bir fayda sağlamaktadır. Torba malzemelerinin, temizle işlemleri sırasında gerilmelere karşı dayanıklı olması son derece önemli bir konudur. Torba filtrelerin genel anlamda ön ve son filtre olarak kullanıldığını görebilmek mümkündür. Katı partiküller ve lifler, bu torba filtreler sayesinde tutulur. 
 
Compact Filtre
 
Bir diğer adı sabit cepli torba filtreler olan compact filtreler, cam lif mamul filtre kağıdı ile birlikte mini pileli olarak üretilmektedir. Bu filtrelerin, son derece hafif olması ve montajının kolay bir şekilde yapılması, en büyük avantajıdır. Siz de her türlü filtre çeşidi için firmamızla iletişime geçebilir veya firmamızdan yardım alabilirsiniz. Firmamız bünyesinde talep etmiş olduğunuz ürünümüze göre hizmet vermekte olan müşteri temsilcilerimiz ile kolaylıkla iletişime geçebilir ve detaylı bir rapor talep edebilirsiniz. Tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacak ve rapor çıkartılacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. 
 
Fon klima olarak sizlere hizmet vermek için buradayız, Filtreler ile ilgili daha fazla bilgi almak ve bizimle iletişim kurmak için aşağıdaki hızlı iletişim butonuna tıklayabilirsiniz. HIZLI İLETİŞİM BİLGİLERİ