Havalandırma Bağlantı Ekipmanları

Havalandırma Bağlantı Ekipmanları
Isı sistemleri, havalandırma sistemleri, iklimlendirme sistemleri ve daha birçok alanda bağlantı ekipmanları kullanılmaktadır. Bağlantı ekipmanlarının kullanılmasının en büyük sebebi, saymış olduğumuz sistemlerin veya benzeri sistemlerin, gerek kurulumu, gerek birleşimi ve gerekse montaj içeren her türlü işleminde, parçaların bir araya gelmesini sağlamaktır. Bu nedenle bağlantı ekipmanlarının, bu sistemler içerisinde büyük bir önem taşıdığını söylemek mümkündür.
 
Bağlantı Ekipmanları Nelerdir?
 
Sadece ısıtma, havalandırma, iklimlendirme ve daha birçok sistemde kullanılmayan bağlantı ekipmanları, birçok sektörde ve birçok alanda da kullanılmaktadır. Peki bu bağlantı ekipmanları nelerdir?
 
Rot
 
Bir nevi askı ekipmanı olarak da kullanılabilmekte olan rot, genel olarak hava kanallarının montajı sırasında mekanik tesisatta bağlantı aracı olarak kullanılan bir maddedir. Rot adlı bağlantı elemanının farklı farklı boyutlarda üretimi söz konusu olabilmektedir. Genel olarak ise paslanmaz özelliği taşıyan rotlar, bu özelliğini çinko kaplamadan almaktadır.
 
Cıvata ve Somun
 
Perforje profiller ve rotlarla birlikte kullanılan, kanal askı elemanı olarak bilinen cıvata ve somunlar, boyut olarak kullanım amacı ve ihtiyaca göre farklılık gösterebilmektedir. Genel olarak havalandırma kanalı flaş montajı sırasında kullanılan bu malzemeler, sıkça bulunabilen malzemeler olarak bilinmektedir.
 
Köşebent 
 
20 veya 30 mm kadar en boyuna sahip olan köşebentler,flanşlarla uyumlu olarak üretilen malzemelerdir. Adında da anlaşılacağı gibi köşelerde kullanılan bu maddeler, flanşlar ile bağlantının hatasız bir şekilde bağlanması amacıyla kullanılmaktadır.
 
Conta
 
Hava kanalı ile flanş birleşim noktaları arasında, hava kaybının meydana gelmemesi için kullanılmakta olan bağlantı malzemeleri, kauçuk malzemenin üzerine çift taraflı bant gelmesiyle üretilmiştir. 
 
Klips
 
Flanşlar için uygun bir şekilde üretilmekte olan klipsler, 20, 25 ve 40 mm boyutlarında bulunabilmektedir. Tüm bağlantı malzemeleri veya ekipmanlarının temini adına firmamızla iletişime geçebilirsiniz. 
 
Fon klima olarak sizlere hizmet vermek için buradayız, Havalandırma Bağlantı Ekipmanları ile ilgili daha fazla bilgi almak ve bizimle iletişim kurmak için aşağıdaki hızlı iletişim butonuna tıklayabilirsiniz. HIZLI İLETİŞİM BİLGİLERİ