Hava Kanalları

Hava Kanalları
Kare Hava Kanalı
 
Havalandırma sistemlerinde, dış ortamdaki temiz havanın iç ortama aktarılması ve iç ortamdaki kirli havanın dış ortama aktarılması sırasında, aracılık eden kanalları kare hava kanalı adı verilmektedir. Çok büyük alanlarda ve ince mühendislik hesaplamalarıyla kullanılmakta olan kare hava kanalları, yanlış bir şekilde monte edilirse, büyük sorunlar yaşanmaktadır. Kare hava kanalının monte edilmesi durumunda, kanal uzunluğu, köşeli yerler ve hava debisi gibi birçok nokta göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi halde hava kanalının yanlış bir şekilde monte edilmesi söz konusu olmaktadır. Havalandırma sistemleri çeşitleri içerisinde, sadece belirli çeşitlerle birlikte kullanılan bu kanalların, uzman bir kişi tarafından monte edilmesi çok daha iyi olacaktır. 
 
Kare Hava Kanalı Neden Gereklidir?
 
Kare hava kanallarının her ortamda ve özellikle büyük yapılarda kullanılması, bununla birlikte büyük önem taşıması haliyle, "kare hava kanalı neden gereklidir?" sorusunun akla gelmesine neden olmaktadır. Şartlanmış havaların, istenen bölgelere taşınması adına kullanılmakta olan bu kanallar, mutfak, tuvalet, sinemalar, konferans salonları ve daha birçok büyük yapıda kullanılmaktadır. Bu yapılar, ciddi bir havalandırma ihtiyacı gerektirdiği için, kare hava kanallarının kullanımı söz konusu olmaktadır. Kare hava kanalı seçimi konusunda, genellikle kullanım amacı ve kullanım yeri öne çıkmaktadır. Bu ölçütlerde, yapısı, malzemesi ve daha birçok detayı belirlenmektedir. Siz de kare hava kanlı ihtiyacı duyuyorsanız, bu konuda firmamız sizlere yardımcı olacaktır. Firmamız bünyesinde hizmet sunmakta olan ve alanında en yetkin sertifikalara sahip olan müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir ve talep ettiğiniz ürün ile ilgili detaylı bir rapor talep edebilirsiniz. Tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacak ve rapor çıkartılacaktır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz, aklınıza takılan her soru için iletişim sekmemiz altından bizlere ulaşabilirsiniz.
 
Yuvarlak Hava Kanalı
 
Hava kanalları havanın bir yerden başka bir yere taşınmasını elde eden havalandırma sistemi parçalarıdır. Havalandırma işlemine doğal olarak tutulmak istenen ortamdaki kötü, kirlenmiş havayı dışarı atar; dış mekandaki temiz havayı bazı türlerinde filtreden geçirerek iç mekana salar. Böylece mekanın hava dolaşımını ve yinelenmesini sağlar. Bu işlevi elde eden hava yayınlarının birçok türü bulunur. Bunlardan biri de yuvarlak hava kanalı sistemleridir.
 
Yuvarlak hava kanalı diğer hava kanalları benzer biçimde ortam havasının temizlenmesini sağlar. Hava taşıyarak ortamın hava dolaşımını sağlar. İç ortamdaki insan nefes alıp vermesi, tozlar, buhar, iş sonucu oluşmuş ufak parçacıklar, kokular ve havaya karışmış öteki zararı olanlar yuvarlak hava kanalı vasıtası ile dışarı atılarak, dış ortamda bulunan hava filtreden geçirilerek ortama ulaştırılır. Böylece ortam havası Dünya sıhhat Örgütü tarafından belirlenen hava kalitesine kavuşmuş olur. Sağlıklı bir hava hem iş ortamında hem yaşam alanında sağlıklı bir solunum imkanı sağlar.
 
Yuvarlak Hava Kanalı neden Gereklidir?
 
Bilindiği benzer biçimde birçok zararlı bakteri ve virüs hava yolu ile insan vücuduna girer. Havada bulunan aşırı su buğuı, toz ve diğer parçacıklarında özellikle solunum yolları ve akciğerlere ciddi hasar verdiği bilinmektedir. Yuvarlak hava kanalı yardımıyla sağlanan kafi havalandırma ile ortam havası bu şeklinde zararlılardan temizlenir ve sağlıklı şartlara kavuşur.
Yuvarlak hava kanalı ortamda bulunan insanların ve canlı, cansız varlıkların kötü havanın hastalık yapıcı ve yıpratıcı etkisinden korunmasını sağlar. Ortamda bulunan meyve, sebze şeklinde canlı maddenin yanında mobilya, eşya şeklinde cansız malzemenin de koku dolu kötü havanın yıpratıcı etkisinden etkilendiği bilinir. Bu malzemeleri bu kötü etkiden korumak için ortam havalandırması yapılmalıdır.
 
Elips Hava Kanalı
 
Smacna, DW 142-143, DIN 24-194 ve TSE standartlarına uygun, Kot problemi olan mimarilerde ideal ve güzel duyu çözümler sunar, Yuvarlak yapılandırmadan dolayı hava akışı daha laminer olup daha az basınç kaybı olmaktadır, C sınıfı sızdırmazlık sağlanmaktadır, Galvaniz Paslanmaz üretim, ayrıca her renk kodunda boyanmakta, İçten ve Dıştan Kauçuk-Akustik izole edilmektedir.
 
Fon klima olarak sizlere hizmet vermek için buradayız, Hava Kanalları ile ilgili daha fazla bilgi almak ve bizimle iletişim kurmak için aşağıdaki hızlı iletişim butonuna tıklayabilirsiniz. HIZLI İLETİŞİM BİLGİLERİ