Elektrostatik Filtre

Elektrostatik Filtre

Elektrostatik Filtreleme Sistemleri

Elektrostatik olan bu filtreler, elektrostatik hızlandırma biçimlerini kullanıp hava içerisinde bulunan duman, is, koku, toz ve yağ gibi partikülleri elimine edip, işletmelerin dışarıdaki havaya yaymış oldukları kötü kokulu, kirli ve yağlı olan havayı arındırarak temizlemiş olur. Elektrostatik hızlandırmada hava fan filtre ile çekilip, yıkanabilen metal ön filtre içerisine sokulur. Bu şekilde büyük partiküllerden arındırılmış olunur.

Boyutları 0.3 olan mikronlar, güçlü bir elektriğin bulunduğu bölgeden geçirilirler. Burada parçacıklara, pozitif elektrik yüklenir. Pozitif elektrikle yüklendikten sonra paralel dizilmiş olan toplayıcı olan bir yüzeyden geçiş yaparlar. Buradaki yüzeyler sırasıyla negatif ve pozitif yüklü olurlar. Negatif olan yüzey bu parçacıkları iteler, pozitif yüklü olanlar ise çeker ve toplar.

 Elektrostatik Filtre Hangi Yerlerde Tercih Edilir?

 - Otellerde tercih edilir.

 - Restoran,

 - Büfe,

 - Yemek fabrikası,

 - Kafeler,

 - Açık havada bulunan barbeküler,

 - Endüstriyel mutfaklar kullanım yerleridir.

 İşletmenize Ne Gibi Katkılar Verir

Elektrostatik filtreler bulunduğu ortamda hem korumalık hem de temizlik görevi görür. Kısacası elektrostatik filtreler, gelişen teknolojiyle birlikte artan hava kalitesi bilincine tam karşılık vererek mükemmel bir hizmet sağlayabilmektedir. Cihazın çevre dostu olması, özellikle son yıllarda hemen her mekanda kullanılmasına olanaklar sağlamıştır. Dar alanda, baca kurulmasının mümkün bulunmadığı yerlerde adeta bir kurtarıcı görevi görerek, bulunduğu ortamın havasını temizleyerek sağlıklı çalışma koşullarının yerine getirilmesinde katkıda bulunur.

Peki, elektrostatik filtre işletmenize ne gibi katkılar verir?

- Sonsuz olan filtresi sayesinde sarf maliyetlerinizi en düşük seviyeye indirir.

- Bacanızdan, yağlı, kirli ve isli havanın çıkmasını engeller.

- Kanallardaki yağların birikmesine izin vermeyerek, yangın çıkışlarını engeller.

- Temiz olan işletme imajınıza pozitif bir katkı sunar.

- Hem fan hem de filtrelerinizin daha uzun ömürlü olmasına katkı verir.

- %99'a varan hava temizleme avantajları sunar.

- Cihazın içinde oluşabilen kısa ve uzun devrelerin önüne, HT transformer özelliği sayesinde geçilir.

 Temizleme İşlemi

Sistem, sürekli fitreye sahip olduğundan, filtre için sarf edeceğiniz maliyetlerin tümünün önüne geçecektir. Yine bu sürekli olan filtrelemenin temizleme zamanı geldiğinde, kolay bir biçimde sürgülü olan alandan çıkarılıp temizlenir. İşlem bittikten sonra durulanarak tekrardan yerine takılır.

Avantajları

- Sizi ekstra maliyetlerden korur,

- İşletmenizin imajının yükselmesinde katkısı olur.

- İşletmenizde sağlık ve koruma sağlar.

Elektrostatik filtreler hakkında daha fazla bilgi almak ya da hemen sipariş vermek için sitemizde bulunan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Fon klima olarak sizlere hizmet vermek için buradayız, Elektrostatik Filtre ile ilgili daha fazla bilgi almak ve bizimle iletişim kurmak için aşağıdaki hızlı iletişim butonuna tıklayabilirsiniz. HIZLI İLETİŞİM BİLGİLERİ